banner

آسمان کویر لوت - دالاهو

معرفی توسط دور دور تور تاریخ شروع سفر : 1400/07/22
تاریخ پایان سفر : 1400/08/23
موجود مشاهده لینک
کد: 54

جاذبه‌ها

تماشای آسمان پرستاره کویر لوت و کهکشان راه‌شیری(کیفیت برنامه رصد بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد)،کارشناس و ابزار نجومی، تماشای نبکاها، بازدید از کلوت ها و دریاچه لوت، وقت آزاد برای گشت های اختیاری، آب انبار شهداد، میدان و بازار گنجعلی خان کرمان، گنبد جبلیه

این سفر در یک نگاه

اقامت هتل | وسیله نقلیه
تعداد وعده های غذایی
محل حرکت فرودگاه مهرآباد
مدت 32 روز
زمان حرکت 1400/07/22 -
زمان بازگشت 1400/08/23 -
وسیله نقلیه اصلی هواپیما | اتوبوس
استان‌ مورد بازدید کرمان
بیشترین فعالیت
قیمت 2,690,000 تومان

توضیحات سفر


برنامه سفر
1
جمعه 1400/07/30
از تهران بسوی کرمان پرواز می‌کنیم. بعد از رسیدن به کرمان از مجموعه میدان و بازار گنجعلی خان کرمان دیدن می‌کنیم. از مجموعه گنبد مشتاقیه دیدن می‌کنیم. بعد از صرف ناهار در رستوران ارگ ماهان به طرف ماهان خواهیم رفت و از قنات ثبت جهانی گوهر ریز جوپار دیدن می‌کنیم.سپس به تماشای باغ ثبت جهانی شاهزاده ماهان می‌رویم. بازدیدی از آرامگاه شاه نعمت الله ولی خواهیم داشت و در نهایت برای استراحت و صرف شام به اکوکمپ ستاره لوت خواهیم رفت. شب برنامه رصد آسمان خواهیم داشت.
ناهار در خانه محلی توسط دالاهو شام در طبیعت توسط دالاهو اقامت در هتل
2
شنبه 1400/08/01
بعد از صرف صبحانه در اکوکمپ ستاره لوت وقت آزاد برای گشت اختیاری و استفاده از امکانات اکوکمپ خواهید داشت. بعد از ناهار برای تماشای نبکاها و بازدید از آب انبار شهداد خواهیم رفت. شب با وسیله نقلیه به سوی ابتدای مسیر در لوت خواهیم رفت. بعد از تماشای کلوت‌ها آغاز پیمایش شبانه کویر لوت همراه با کاروان شتر در مسیر کلوت های لوت آغاز می‌شود. بعد از صرف شام در دل کویر لوت و اجرای موسیقی، پیاده روی دلچسب‌مان را زیر نور مهتاب در کویر لوت ادامه می‌دهیم. صبح به دریاچه لوت (دریاچه جوان) می‌رسیم و تماشای چشم انداز زیبای دریاچه نمک در میان کویر لذت خواهیم برد.
حدود 10 ساعت پیاده‌روی
صبحانه در کمپ توسط دالاهو ناهار در خانه محلی توسط دالاهو شام در کمپ توسط دالاهو اقامت در هتل
3
یکشنبه 1400/08/02
بعد از صرف صبحانه در اکوکمپ ستاره لوت، وقت آزاد برای استراحت در اکوکمپ خواهید داشت. بعد از ناهار به سوی کرمان می‌رویم. از روستای سیرچ و از سرو کهنسال سیرچ دیدن می‌کنیم. به طرف کرمان خواهیم رفت بعد از رسیدن به کرمان وقت برای خرید سوغات خواهید داشت. سپس بسوی فرودگاه می‌رویم.
صبحانه در کمپ توسط دالاهو ناهار در رستوران توسط دالاهو

لوازم ضروری