banner

تور صعود قله دماوند- اسپیلت البرز

معرفی توسط دور دور تور تاریخ شروع سفر : 1400/06/09 ساعت شروع سفر : ساعت 12:00
تاریخ پایان سفر : 1400/06/12 ساعت پایان سفر : حدود ساعت 19:00
موجود مشاهده لینک
کد: 36

جاذبه‌ها

جاذبه‌ها تجربه صعودی ایمن، جذاب و به یاد ماندنی به بلندترین قله ایران عزیزمان دماوند از جبهه شمال شرقی که زیباترین مسیر صعود به قله دماوند است. دیدار و عکاسی از مناظر بی بدیل دماوند کوه و یخچال های دائمی و شگفت انگیز اطراف مسیر صعود. یک شب اقامت خاطره انگیز و آرام در "بیس کمپ" اسپیلت البرز واقع در ارتفاع 2800 متری از سطح دریا. دو شب اقامت در "کمپ پیشرفته" تنها کمپ تجهیز شده کوهستانی ایران در ارتفاع 4350 متری.

این سفر در یک نگاه

اقامت چادر | کمپینگ
تعداد وعده های غذایی 9 وعده با اسپیلت البرز
محل حرکت میدان آرژانتین،ابتدای خیابان بیهقی، جلوی بانک سامان.
مدت 4 روز
تلفن تماس برای دیدن تلفن تماس ابتدا وارد شوید
زمان حرکت 1400/06/09 - ساعت 12:00
زمان بازگشت 1400/06/12 - حدود ساعت 19:00
وسیله نقلیه اصلی اتوبوس
استان‌ مورد بازدید مازندران
بیشترین فعالیت
قیمت 4,370,000 تومان

برنامه سفر

1
روز اول
دوشنبه 9-6-1400

ا دلی پر امید برای قدم گذاشتن بر قله دماوند به سوی جاده هراز حرکت می‌کنیم، می‌خواهیم یکی از بهترین خاطرات زندگی‌مان را با صعود به قله دماوند رقم بزنیم، از منطقه لاریجان وارد یک جاده فرعی کوهستانی می‌شویم و در طول این مسیر از چشم‌اندازهایی بی‌نظیر دیدن می‌کنیم تا به روستای ناندل برسیم. در این روستا جابه‌جایی ماشین داریم و با نیسان می‌رویم تا بیس‌کمپ اسپیلت‌البرز در ارتفاع 2800 متری از سطح دریا، مسئولین کمپ با میوه و نوشیدنی‌های گرم از ما استقبال خواهند کرد، چادرهای اختصاصی خود را تحویل می‌گیریم و به گشت و گذار در اطراف کمپ و ریلکسیشن می‌پردازیم، ماندن و اقامت امشب در این ارتفاع به هم هوایی ما کمک خواهد کرد، سرپرست برنامه نیز نکات لازم را پیرامون صعود فردا به ما یادآور می‌شود، حالا وقت‌مان آزاد است تا زمان صرف شام و استراحت شبانه.

شام در بیس کمپ دماوند توسط اسپیلت البرز اقامت در بیس کمپ دماوند
2
روز دوم
سه شنبه 10-6-1400

امروز صبحانه‌ای دلچسب نوش جان کرده و به جمع‌آوری و بستن کوله پشتی‌های‌مان می‌پردازیم برای حمل با چهارپایان. خودمان نیز به صورت سبک بار کوهنوردی را به شکل تیمی و آرام آغاز می‌کنیم، مسیری پاکوب و حدوداً 5 ساعته که تا کمپ پیشرفته اسپیلت البرز ادامه دارد. در طول این مسیر توقف‌های لازم را نیز خواهیم داشت تا بتوانیم به استراحت، عکاسی، خوردن، آشامیدن و غیره بپردازیم. قبل از رسیدن به کمپ، ناهار قابل حمل خود را نوش جان می‌کنیم و سپس به صعود خود ادامه می‌دهیم تا به کمپ پیشرفته اسپیلت‌البرز در ارتفاع 4350 متری از سطح دریا برسیم. حالا مسئولین مهمان‌نواز کمپ با دمنوش و نسکافه پذیرای ما هستند. سپس کوله پشتی‌ها را تحویل می‌گیریم و به چادرهای مخصوص خود می‌رویم و به استراحت میانه‌روز می‌پردازیم. عصرگاهان صعودی کوتاه و تفریحی به ارتفاعات منطقه خواهیم داشت برای هم‌هوایی بیش‌تر، سپس در چادر مخصوص اجتماعات گرد هم جمع می‌شویم تا در ارتباط با چگونگی صعود نهایی به قله که فردا انجام خواهد شد مباحثی را پی بگیریم. فعالیت امروز را با صرف پیاله‌ای سوپ گرم و یک شام سبک و سپس آماده نمودن کوله پشتی صعود برای فردا پایان پایان میدهیم. حالا در آرامش کامل به استراحت شبانه خواهیم پرداخت تا انرژی‌مان برای فعالیت روز بعد مضاعف گردد.

صبحانه در بیس کمپ دماوند توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در کمپ پیشرفته دماوند توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ پیشرفته دماوند
3
روز سوم
چهارشنبه 11-6-1400

امروز بیداری‌مان در سحرگاهان خواهد بود تا آماده شویم برای حدوداً 10 ساعت فعالیت، فعالیتی سنگین ولی لذت‌بخش برای رسیدن به اوج، "اوج وطن‌مان". مسئولین کمپ برای هر نفر یک پکیج کامل تغذیه مناسب فعالیت امروز را به عنوان توشه راه تدارک دیده‌اند؛ این پکیج شامل: صبحانه، میان وعده و لانچ‌باکس است که تحویل گرفته و در کوله سبک خود جای می‌دهیم. کوهنوردی‌ امروز اصلی‌ترین بخش برنامه می‌باشد لذا همچنان به شکل تیمی و آرام حرکت را آغاز می‌کنیم، سرپرستان با تجربه و هیمالیانورد اسپیلت‌البرز در حین صعود حال و احوال شما را زیر نظر داشته و زمان‌های لازم را برای استراحت در اختیارتان قرار می‌دهند، صبحانه قابل حمل را درطول مسیر میل کرده و صعود را ادامه می‌دهیم تا با گذر از بام برفی به قله برسیم، حالا بر فراز" بام ایران" ایستاده‌ایم، همان دیو سپید پای دربند. با شعف وصف‌ناپذیری که از این صعود افتخارآمیز نصیب‌مان شده توقفی خواهیم داشت برای شادمانی و شکرگزاری، سپس گشتی بر روی قله خواهیم داشت به منظور بازدید از کاسه اصلی آتشفشان و چشمه‌های خروج دود گوگرد، از این پدیده کم‌نظیر و مناظر بی‌مانند اطراف عکاسی خواهیم نمود. حالا که این قله سخاوتمند ما را از انرژی خود سرشار نموده با احتیاط و در حمایت همدیگر بازمی‌گردیم به ارتفاعات پایین‌تر، در استراحت بین راه ناهار قابل حمل خود را نوش‌جان می‌کنیم، مسیر رو به پایین را ادامه می‌دهیم تا به کمپ پیشرفته بازگردیم، مسئولین کمپ با همدلی و مهمان‌نوازی منتظر خوشامدگویی و پذیرایی از ما هستند، از این پس وقت آزاد خواهیم داشت برای ریلکسیشن و استراحت تا زمان صرف سوپ گرم و شام با مخلفات لازم، خواب امشب می تواند زیباترین خواب زندگی‌مان باشد.

صبحانه در کمپ پیشرفته دماوند توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در کمپ پیشرفته دماوند توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ پیشرفته دماوند
4
روز چهارم
پنجشنبه 12-6-1400

آخرین صبحانه برنامه را نوش‌جان میکنیم، کوله‌پشتی‏‌ها را جمع و جور کرده تا با قاطرها به کنار ماشین منتقل شوند، سپس آخرین بخش کوهنوردی را به سمت پایین با کوله‌پشتی سبک آغاز می‌کنیم، بعد از حدوداً 5 ساعت به محل توقف نیسان‌ها که منتظر ما هستند می‌رسیم، از این پس ادامه مسیر به صورت سواره خواهد بود تا به ناندل و ماشین اصلی تور برسیم. حالا زمان وداع با منطقه است و دور شدن از دماوند سرفراز، چه دور شدنی که از این پس در قلب ما جای دارد برای انگیزش بیشتر کوران زندگی. برای صرف ناهار در رستوران توقفی داریم و سپس با دنیایی از خاطرات فراموش‌نشدنی به سوی تهران باز می گردیم. پیش‌بینی می‌کنیم حدوداً ساعت 7 غروب به میدان آرژانتین برسیم.

صبحانه در کمپ پیشرفته دماوند توسط اسپیلت البرز ناهار در رستوران توسط اسپیلت البرز

توضیحات سفر


درباره سفر
ظرفیت چادر ها دو نفره می باشد لذا به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همسفران سینگل می توانند هنگام ثبت نام تقاضای چادر اختصاصی نمایند.
فعالیت این تور، کوهپیمایی سنگین است: روز دوم حدوداً 5 ساعت، روز سوم حدوداً 10 ساعت و روز چهارم حدوداً 4 ساعت.
در این تور کوله پشتی‌ها با قاطر حمل می شود تا همسفران بتوانند سبک بار کوهپیمایی کنند.
شرکت کننده در این تور باید علاوه بر همراه داشتن لوازم ضروری سفر از شرایط شب مانی در کمپ و ارتفاع نیز آگاه باشد.
لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل، حضور داشته باشید.
از پذیرفتن نوجوانان زیر 16 سال و بزرگ سالان محترمی که آمادگی کوهنوردی سنگین را ندارند جداً معذوریم.
در برنامه صعود به قله دماوند، سلامت شما در اولویت اول ما قرار دارد لذا با توجه به توان متفاوت نفرات و شرایط جوی کوهستان که اغلب ناپایدار است، تصمیمات سرپرست تیم در کوهنوردی جداً برای تمامی نفرات لازم الاجرا است حتی اگر یکصد قدم مانده به قله دستور بازگشت بدهد، چه برای یک نفر و چه برای کل تیم.

سایر خدمات

اقامت‌ها: 1 شب بیس کمپ دماوند 2 شب کمپ پیشرفته دماوند
سهم اسپیلت البرز کلا 9 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه 3 وعده ناهار 3 وعده شام
در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد.
تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 4 وعده