banner

تور پیاده روی نیمه سنگین در ریگ جن - اسپیلت البرز

معرفی توسط دور دور تور تاریخ شروع سفر : 1400/10/14
تاریخ پایان سفر : 1400/10/17
موجود مشاهده لینک
کد: 104

این سفر در یک نگاه

اقامت کمپینگ
تعداد وعده های غذایی سهم اسپیلت البرز کلا 8 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه 3 وعده ناهار 2 وعده شام در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد. تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 2 وعده
محل حرکت میدان آرژانتین
مدت 4 روز
زمان حرکت 1400/10/14 -
زمان بازگشت 1400/10/17 -
وسیله نقلیه اصلی اتوبوس
استان‌ مورد بازدید سمنان
بیشترین فعالیت
قیمت 4,250,000 تومان

توضیحات سفر


برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
شبانه با اتوبوس VIP به طرف اتوبان قم حرکت می‌کنیم و مسیرمان را تا اطراف انارک ادامه می‌دهیم.
وسیله نقلیه اصلی
اقامت در اتوبوس VIP تخت شو
روز 2
صبحگاهان به حاشیه کویر می‌رسیم و صبحانه دلچسبی در طبیعت نوش جان می‌کنیم، به قصد ریگ جن وارد کویر می‌شویم تا پیاده روی جذابی را در کویر مرکزی ایران آغاز نماییم. در همین ابتدا با هم، عهد می‌بندیم که در این تور نیز همچون سفر های قبلی اسپیلت البرز، مسئولانه رفتار کنیم و از خود هیچ اثر نامطلوبی در این طبیعت پاک به جای نگذاریم، مطمئناً بعد از چنین سفر مسئولانه ای باد، سخاوتمند به ردمان جارویی خواهد کشید.
مسیر پیش رو یکی از بکر ترین قسمت‌های کویر است که شما در آن پای می‌گذارید: ریگ جن!
ناهار را در دل کویر صرف می‌کنیم و پس از آن در میان رمل‌های لطیف ماسه‌ای می‌رویم و می‌رویم تا در عمق ریگ جن به پدیده زیبا و در عین حال حیرت انگیز "گود دوباغ" برسیم، حالا در حرکتی دسته‌جمعی مراسم شکرگزاری را به جا می آوریم، زیرا ما از معدود طبیعت‌گردانی هستیم که به این منطقه از وطن پای می‌گذاریم، چه سعادتی!
اکنون استراحتی کوتاه به همراه نوشیدن گل گاوزبان و کلوچه سنتی دلچسب خواهد بود، در این عصرگاهان وقتمان آزاد است تا نظاره‌گر ناپدید شدن لحظه به لحظه خورشید در بی نهایت کویر باشیم. حالا در هوای گرگ‌ومیش منطقه یکی‌یکی ستاره‌ها نمایان می‌شوند، آسمان کویر پر از ستاره می‌شود و ما را در بر می‌گیرد تا سکوت پر معنای شب را تجربه کنیم.
کمپ مجهز اسپیلت البرز مانند نگینی روشن در میان تاریکی محض کویر خود جاذبه ای است که ما را فرا می خواند برای دور هم بودن و داد و ستد مهر و دوستی.
پایان بخش امروزمان خوابی پر از رویاهای قشنگ در دل کویر ریگ جن خواهد بود.
صبحانه در طبیعت توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 3
صبحگاهان خاطره‌ای وصف ناشدنی را تجربه خواهیم کرد اگر فقط بیداری زودهنگام را پذیرا باشیم، لحظات انرژی بخش طلوع خورشید در انتظارمان است، آن هم خورشید کویر!
گشت امروزمان بر فراز رمل‌های تیغه‌ای اطراف دوباغ است که وصف ناشدنی است. نوش جان کردن ناهار و دمی آسودن در محل کمپ لذت بخش خواهد بود.
عصر هنگام گشت جنگل خواهیم داشت. بله! جنگل‌های درختان مقاوم تاغ که از تابستان و زمستان ریگ جن، رازها دارند.
تا زمان صرف شام برای ریلکسیشن و آرامش‌پذیری در اطراف کمپ وقت آزاد خواهیم داشت. بعد از آن گشت شب‌گردی خواهیم داشت در ظلمات کویر.
صبحانه در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز ناهار در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز شام در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 4
امروز کمی زود تر یعنی شفق صبح به نوش جان کردن صبحانه مشغول می شویم ولی افسوس که ناگزیر به بازگشتیم، کاش برای ماندن آمده بودیم!
پیاده‌روی نیمه سنگین امروزمان را از مسیری دیگر آغاز می‌کنیم و بخش دیگری از ریگ جن را می‌پیماییم. تا شن‌های کویر خنکی خود را به گرمای آفتاب نداده بخشی از پیاده‌روی‌مان را به صورت پا برهنه در میان تپه‌های ماسه‌ای نرم و لطیف انجام می‌دهیم، از این طریق می‌توانیم ماساژ درمانی کف پا و ریلکسیشن را از شن‌های سخاوتمند کویر دریافت نماییم.
پیاده‌روی‌مان را ادامه می‌دهیم، فراز و فرودهای متعدد میان رمل‌های ماسه‌ای ریگ جن یک ورزش هوازی پر ثمر است که آمادگی جسمانی ما را برای برنامه‌های سنگین‌تر بعدی تضمین می‌کند.
ناهار آخرمان را در طبیعت حاشیه کویر نوش جان می‌کنیم، حالا وقت خداحافظی است هم با کویر و هم با چهره آرام کویر نشینان که به عنوان همکاران محلی اسپیلت البرز در این برنامه حضوری فعال داشته اند. سپس با اتوبوس VIP به سوی تهران باز می‌گردیم، کوله‌ باری که به خانه می‌بریم سنگین است و با ارزش، پر از تجربیات ناب زندگی در عمق کویر به همراه عکس هایی به ارزش جواهر. پیش‌بینی می‌کنیم حدود ساعت 22 به تهران و میدان آرژانتین برسیم.
صبحانه در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز

سایر خدمات

سایر خدمات
کمپینگ حرفه ای:

چادر اجتماعات و غذا خوری با میز و صندلی
یک آشپزخانه مجهز قابل حمل در چادر
چادرهای دو نفره با زیرانداز برای اقامت شبانه همسفران
روشنایی برای چادر اجتماعات و شارژ کردن دوربین و موبایل
سرویس بهداشتی صحرایی
آب شرب فراوان در دل کویر
ماشین فورویل درایو برای حمل کوله پشتی ها، پذیرایی های میان وعده و آب معدنی، راهنمای مجرب کویر نوردی، کلیه ورودیه ها، بیمه مسئولیت مدنی سفر